Derby Turynu dla Juve, piękny gol Pogby [video]

Kostas Koutsaftikis/Shutterstock
Juventus Turyn pokonał przed własną publicznością Torino FC 2:1 w pierwszym sobotnim spotkaniu jedenastej kolejki włoskiej Serie A. W składzie gości cały mecz zaliczył Kamil Glik.

Derby stolicy Piemontu lepiej rozpoczęli obrońcy tytułu, którzy po kapitalnym uderzeniu zza linii pola karnego Paula Pogby nieznacznie prowadzili do przerwy. Sześć minut po zmianie stron wyczyn Francuza niemal skopiował Cesare Bovo i również mocnym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania.

Rozstrzygnięcie na Juventus Arena padło dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry, kiedy to zwycięskiego gola dla gospodarzy, po zagraniu Brazylijczyka Alexa Sandro, zdobył Kolumbijczyk Juan Cuadrado.

"Stara Dama" dzięki czwartej wygranej w sezonie awansowała na dziesiąte miejsce w tabeli, natomiast popularne "Byki" doznały czwartej porażki i z gorszym tylko bilansem bramek zajmują jedenastą pozycję.