Derby Westfalii dla Borussii Dortmund. Schalke 04 nadal na dnie tabeli Bundesligi

Lukasz Laskowski / PressFocus
Borussia Dortmund pewnie wygrała derby Westfalii z Schalke 04. Podopieczni Luciena Havre nadal zajmują miejsce w czołówce. Zespół z Gelsenkirchen nadal nie zaznał smaku zwycięstwa w lidze.
W pierwszej połowie Derby Westfalii toczyły się dość zaskakująco. Borussia Dortmund była zdecydowanym faworytem tego meczu, ale przed zmianą stron żadna z drużyn nie zdołała strzelić gola. Wynik bezbramkowy utrzymał się mimo, że gospodarze oddali aż 7 celnych strzałów na bramkę. Gościom nie udało się to ani razu.
Borussia mogła pochwalić się o wiele większą skutecznością, atakując na drugą bramkę. Wynik spotkania otworzyła w 55. minucie, a gola strzelił Manuel Akanji. Szwajcar wykorzystał zamieszanie w polu karnym, dopadł do piłki jako pierwszy i pokonał bramkarza strzałem po ziemi.
W 61. minucie meczu objawił się wielki talent Erlinga Haalanda. Norweg dostał świetne podanie w tempo od Jadona Sancho i stanął sam na sam z golkiperem. Zachował zimną głowę i sprytną podcinką zdobył gola na 2:0.
Ostatniego gola w tym spotkaniu zdobył Mats Hummels. Niemiec wyskoczył najwyżej do piłki po rzucie rożnym wykonanym przez Guerreiro i strzałem głową wbił piłkę do siatki. Ronnow nie miał prawa obronić tego strzału.
Po tym meczu Borussia Dortmund plasuje się na 3. miejscu z 12 punktami. Schalke rozgrywa jak na razie fatalny sezon i zdobyło zaledwie jeden punkt, co daje mu 17. pozycję.
W następnej kolejce Borussia Dortmund pojedzie do Bielefeldu na mecz z Arminią. Schalke 04 czeka domowe spotkanie ze Stuttgartem.