Dijon FCO zostaje w Ligue 1. Wygrana z RC Lens w meczu rewanżowym

KevFB / wikicommons
Dijon FCO pokonał przed własną publicznością RC Lens 3:1 w rewanżowym spotkaniu barażowym o miejsce w Ligue 1. Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się remisem 1:1.
Na Stade Gaston Gerard prowadzenie gospodarzom zapewnił siedemnaście minut przed przerwą Naim Sliti. Tunezyjczyk przymierzył precyzyjnie w długi róg po minięciu obrońcy w polu karnym rywali.
Jedenaście minut później wyrównał efektownym uderzeniem głową Jean-Kevin Duverne, wykorzystując dokładne dośrodkowanie z rzutu wolnego Jeana-Ricnera Bellegarde.
Dwadzieścia minut przed końcem fatalny błąd golkipera gości wykorzystał Wesley Said, któremu przytomnie dogrywał w polu karnym Gwinejczyk Sory Kaba.
Losy konfrontacji, a zarazem pozostania zespołu z Burgundii na kolejny sezon w Ligue 1, rozstrzygnęły się definitywnie w doliczonym już czasie gry, kiedy to po raz drugi na listę strzelców wpisał się Sliti.