Dinamo Zagrzeb z kolejną wygraną. Gol Damiana Kądziora

DarioZg / shutterstock.com
Dinamo Zagrzeb wygrało u siebie ze Slavenem Belupo 3:2 (2:1) w meczu 29. kolejki chorwackiej ekstraklasy. Dla gospodarzy gola strzelił Damian Kądzior.
Reprezentant Polski trafił do siatki w 23. minucie i otworzył wynik spotkania. Pomocnik spędził na murawie 87 minut, wystąpił po raz 25. i zdobył 10. bramkę.
Jeszcze przed przerwą gospodarze prowadzili 2:0 po trafieniu Luki Ivanusecia. Goście odpowiedzieli pod koniec pierwszej połowy, a pomógł im Kevin Theophile-Catherine, pokonując własnego golkipera.
Slaven wyrównał w 49. minucie po bramce Mateusa i długo wydawało się, że wywiezie ze stolicy Chorwacji punkty. Ostatecznie wygraną liderowi zapewnił w 90. minucie Bruno Petković.
W tabeli Dinamo jest pierwsze z dorobkiem 71 punktów. Slaven natomiast zajmuje siódmą pozycję, mając na koncie 28 punktów.