Djoković wygrywa French Open! Historyczny rezultat Serba

Leonard Zhukovsky / Shutterstock.com
Novak Djoković pierwszy raz w karierze triumfatorem French Open.

Serb zaczął mecz kiepsko i przegrał pierwszego seta dość gładko - 3:6. Szybko jednak się okazało, że jego dzisiejszy rywal, Andy Murray, nie ma sił na wiele więcej.

W drugiej partii Szkot został praktycznie zmiażdżony i urwał tylko jednego gema. Podobnie wyglądała trzecia partia, w której Djoković wygrał 6:2.

Dopiero czwarty set przyniósł bardziej wyrównaną walkę. Djoković wyszedł na prowadzenie 3:1, wygrywając czwartego gema do zera i wydawało się, że jest po meczu. Po chwili obaj panowie wygrali swoje serwisy i było 4:2. Wtedy podniósł się Murray, który przy stanie 5:3 przełamał Djokovicia i zrobiło się ciekawie, bo po chwili wygrał również własny serwis - było 5:4.

Wtedy jednak serwis ponownie trafił do Djokovicia, który nie odpuścił i w decydującym momencie zrobił to, co do niego należało, wygrywając mecz i tym samym cały turniej.

W ten sposób Serb stał się ósmym tenisistą, który ma komplet wielkoszlemowych tytułów na koncie. Jednocześnie jako trzeci w historii wygrał cztery wielkoszlemowe turnieje z rzędu!