Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności

Wspieraj Meczyki.pl

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy. Serwis Meczyki.pl tworzymy od wielu lat z pasji, hołdując zasadzie "kibice dla kibiców".
Dochody z reklam pomagają nam stale utrzymać redakcję i opłacać serwery, niezbędne do funkcjonowania strony.

Mamy zatem wielką prośbę o dodanie Meczyków do "białej listy" i odblokowanie wyświetlania reklam. By to zrobić, kliknij w przycisk poniżej, a następnie odśwież stronę.

Jak odblokować reklamy na Meczykach?

Doping: Norwegowie chcą międzynarodowego śledztwa

27 lis 2015 | 09:49 0
Doping: Norwegowie chcą międzynarodowego śledztwa

Tore Boygard, prezes Norweskiego Związku Biathlonu, wezwał do przeprowadzenia międzynarodowego śledztwa w sprawie dopingu w biathlonie. Inspiracją dla tego apelu był raport dotyczący dopingu wśród rosyjskich lekkoatletów.

Zdaniem Boygarda raport WADA i zawieszenie rosyjskich lekkoatletów przez IAAF powinno być początkiem okresu rozliczeń również w innych dyscyplinach sportowych. Uważa on, że dochodzenie w biathlonie może ujawnić więcej niż już zostało udowodnione. Powiedział to w kontekście wielu wpadek rosyjskich biathlonistów w ostatnich latach.

- Doniesienia sugerują doping także w innych dyscyplinach. Sport może nie przetrwać jeśli będzie nad nim wisiał cień dopingu, dlatego tak ważne jest aby wszystko dokładnie zbadać. Jeśli są jakieś niejasności, trzeba wszystko wyłożyć na stół i wyjaśnić - powiedział Boygard. - Nie powinniśmy być naiwni, że pewne skryte działania nie dotyczą również biathlonu - dodał apelując jednocześnie o rozpoczęcie międzynarodowego śledztwa w tej sprawie.

Sceptycyzm odnośnie tego pomysłu wyraził niespodziewanie Ole Einar Bjoerndalen. "Król biathlonu" wielokrotnie w ostrych słowach rozprawiał się z dopingowiczami. Tym razem zachował wstrzemięźliwość.

- Trudno powiedzieć czy takie śledztwo jest potrzebne. Ja nie mam jakichś podejrzeń, ale skoro inni je mają - czy to wobec zawodników, czy to wobec związku - to trzeba się tym zająć - powiedział.

Głos w sprawie zabrał też inny Norweg - Anders Besseberg, prezes Międzynarodowej Unii Biathlonu. Nie wykluczył on szerszego śledztwa w sprawie dopingu w biathlonie.

- Wydaje mi się normalnym, że jeśli ktoś wnioskuje o takie śledztwo w biathlonie to część środowiska może poczuć się dziwnie, bo ewentualne skandale mogą wpłynąć negatywnie na wizerunek dyscypliny. Wydaje mi się jednak, że po tych wszystkich aferach dopingowych z ostatnich dziesięciu lat powinniśmy poznać bardziej szczegółowe odpowiedzi na niektóre pytania - powiedział Besseberg, który przewodzi IBU od początku jej istnienia.

W ostatnich latach na dopingu złapano kilkunastu przedstawicieli biathlonu m. in. Jekaterinę Jurjewą (dwa razy), Albinę Achatową, Dmitrija Jaroszenkę, Irinę Starych, Aleksandra Łoginowa, Edgarsa Piksonsa, Serhija Sedniewa, Karolisa Zlatkauskasa, Evi Sachenbacher-Stehle.

Źródło: biathlon.pl

TAK ({{yes_percentage}}%)
NIE ({{100 - yes_percentage}}%)
Oddanych głosów: {{total_votes}}
Dyskusja 0
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Ranking

Bukmacherzy

Odbierz 20zł bez depozytu za samą rejestrację, a następnie dokonaj pierwszej wpłaty i zgarnij bonus 100% do 500zł!
20zł za rejestrację i 1000zł od depozytu na start, a do tego mnóstwo promocji okolicznościowych!
Do góry News Tabela Zawodnicy Dyskusja