Dotkliwa porażka Widzewa Łódź! Kandydat do awansu przegrał u siebie 1:4 [WIDEO]

Adam Starszynski/Pressfocus
Widzew Łódź odniósł dotkliwą porażkę w 32. kolejce Fortuna I Ligi. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia przegrali z Resovią Rzeszów 1:4.
Widzew jest jednym z kandydatów do awansu do Ekstraklasy. Przed tym spotkaniem łódzki zespół zajmował drugie miejsce w tabeli, z kolei Resovia była jedenasta.
Mecz znacznie lepiej rozpoczęli jednak goście. Już w 3. minucie Dawid Kubowicz wykorzystał centrę z rzutu rożnego i trafił do siatki.
Resovia poszła za ciosem. Po dwóch kwadransach goście sprytnie rozegrali rzut wolny, po którym na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Wasiluk.
W drugiej połowie rzeszowianie poszli za ciosem. W 52. minucie bezradnego Henricha Ravasa pokonał Rafał Mikulec.
Po godzinie gry było już 4:0. Tym razem do siatki trafił Paweł Wojciechowski. Później wydawało się, że gola strzeli Damian Hilbrycht. Trafienie jednak zostało anulowane z powodu zagrania ręką.
Honorową bramkę dla gospodarzy w doliczonym czasie gry zdobył Bartłomiej Pawłowski. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla Resovii. Po porażce Widzew nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli. Może jednak zostać wyprzedzony przez Arkę Gdynia, która jutro rozegra mecz z Miedzią Legnica.
Adam Kłos07 May 2022 · 19:56