Dramatyczny finisz sezonu w Serie A. Thriller bez dobrego zakończenia dla Piątka i Drągowskiego [WIDEO]

bestino/Shutterstock
Ostatnia kolejka Serie A dostarczyła wielkich emocji. AC Milan na 45 minut przed końcem sezonu był w Lidze Mistrzów, ale ostatnie trzy kwadranse zupełnie zmieniły oblicze tabeli.
Przed ostatnią serię spotkań trzecia Atalanta i czwarty Inter miały na koncie 66 punktów, a piąty AC Milan zgromadził o „oczko” mniej. "Rossonieri" do swojego spotkania ze SPAL przystąpili w pełni zmobilizowani i szybko stworzyli sobie dogodne okazje. Aktywny był Krzysztof Piątek, który raz za razem szukał okazji do zdobycia bramki.
Jako pierwszy w 18. minucie dla przyjezdnych trafił Calhanoglu. Pięć minut później wynik spotkania podwyższył Kessie. Gospodarze odpowiedzieli, gdy Vicari wykorzystał zamieszanie pod bramką przyjezdnych.
W przerwie spotkań w wirtualnej tabeli AC Milan zajmował trzecie miejsce, bo Atalanta i Inter remisowały w swoich spotkaniach. W ciągu trzech minut jednak wszystko się zmieniło.
Prowadzenie nieco rozluźniło "Rossonerich", którzy dali sobie wbić drugą bramkę. Na boisku zrobiło się nerwowo, a w kluczowej akcji meczu wzięli udział dwaj reprezentacji Polski. Thiago Cionek sfaulował w polu karnym Krzysztofa Piątka. Arbiter podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Kessie. Milan ostatecznie wygrał 3:2 ze SPAL, ale nie zagra w Lidze Mistrzów.
Ostatecznie najważniejsi rywale Milanu nie stracili punktów. Atalanta wygrała u siebie z Sassuolo 3:1, a Inter Mediolan w dramatycznych okolicznościach pokonał na San Siro Empoli. W tym drugim spotkaniu znakomicie zagrał Bartłomiej Drągowski.
Polak kilka razy w nieprawdopodobny sposób ratował swój zespół przed stratą bramki, obronił nawet rzut karny wykonywany przez Mauro Icardiego. Ostatecznie wygraną Interowi i miejsce w Lidze Mistrzów zapewnił w 81. minucie Nainggolan.
W 89. minucie piłkarze Empoli byli o krok od sprawienia sensacji. Piłka trafiła w poprzeczkę bramki Handanovicia. Za moment golkiper Interu odbił piłkę w sytuacji sam na sam. Jakby tego było mało, Drągowski w doliczonym czasie gry pobiegł w pole karne rywala. Gospodarze trafili do siatki, ale po weryfikacji VAR sędzia anulował trafienie z powodu przewinienia na polskim bramkarzu.
Ostatecznie trzecią lokatę zajęła Atalanta (69 punktów), a czwartą Inter (69 punktów) - te dwie drużyny zagrają w Lidze Mistrzów. W Lidze Europy powalczą piąty AC Milan (68 punktów) i szósta AS Roma (66 punktów).
Do grona spadkowiczów - Chievo i Frosinone - dołączyło Empoli. Klub Drągowskiego z dorobkiem 38 punktów zajął 18 lokatę . Tuż nad strefą spadkową sezon zakończyła Genoa CFC, którą zimą opuścił Piątek.