Dramatyczny mecz Huberta Hurkacza. Polak odpadł z French Open po thrillerze

Mai Groves / shutterstock.com
Hubert Hurkacz już na etapie I rundy pożegnał się z wielkoszlemowym French Open. Polak po dramatycznym spotkaniu przegrał z Tennysem Sandgrenem z USA 5:7, 6:2, 6:4, 6:7 (1), 9:11.
W pierwszej partii obaj tenisiści szli łeb w łeb. Wygrywali swoje podania aż do stanu 6:5 dla Amerykanina. Dopiero wówczas Hurkacz dał się zaskoczyć. Przegrał swój gem serwisowy i w efekcie całego seta 5:7.
Później wydawało się, że wszystko wraca do normy. Faworyzowany Polak grał lepiej, a drugą partię wygrał aż 6:2.
Równie dobrze było w odsłonie numer trzy. Polak zaczął od prowadzenia 2:0, zaraz potem rywal wrócił do gry, doprowadzając do remisu 2:2, ale później znów to Hurkacz prezentował się lepiej. W efekcie zwyciężył 6:4.
Czwarty set był niezwykle wyrównany. Amerykanin i Polak wygrali wszystkie swoje gemy serwisowe, a zatem doszło do tie-breaka. W nim Sandgren okazał się wyraźnie lepszy, wygrywając do jednego.
O wszystkim musiała zadecydować więc ostatnia, piąta partia. Lepiej rozpoczął rywal Polaka, prowadząc już 2:0, ale Hurkacz nie dał za wygraną. Przy stanie 8:7 w gemach miał nawet dwie piłki meczowe, których jednak nie wykorzystał.
Rywal w dramatycznych okolicznościach doprowadził do wyniku 8:8, później tenisiści wygrali jeszcze po jednym gemie, ale w końcu to Sandgren przełamał serwis Polaka, kończąc piątego seta wynikiem 11:9.
Adam Nowacki28 Sep 2020 · 23:15