Dramatyczny mecz Leicester z Chelsea. Czerwień Wasilewskiego za uderzenie Diego Costy! [VIDEO]

Pal2iyawit/Shutterstock
Leicester City prowadził 2:0, by przegrać z Chelsea 2:4 i odpaść z Pucharu Ligi Angielskiej. Marcin Wasilewski w 90 minucie otrzymał czerwoną kartkę.

Pojedynek doskonale zaczął się dla gospodarzy, którzy dzięki bramkom Shinji Okazakiego prowadzili już 2:0. Goście jednak tuż przed przerwą strzelili gola kontaktowego - Gary Cahill w doliczonym czasie gry pierwszej połowy - a zaraz po zmianie stron, w 50 minucie, wyrównali za sprawą Cesara Azpilicuety. Błąd przy trafieniu hiszpańskiego obrońcy popełnił Marcin Wasilewski, który zbyt krótko wybił piłkę.

W 90 minucie natomiast Polak ujrzał czerwony kartonik za atak łokciem na Diego Costę.

Osłabiony mistrz Anglii nie był w stanie przeciwstawić się Chelsea w dogrywce. Zawodnicy Antonio Conte w ciągu pierwszych pięciu minut dwa razy trafili do siatki rywali. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Cesc Fabregas.

"The Blues" ostatecznie pokonali Leicester City 4:2 na King Power Stadium i awansowali do dalszej rundy Pucharu Ligi Angielskiej.

Bartosz Kapustka całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.