Dramatyczny mecz Radwańskiej! Polka wygrała w pierwszej rundzie Wimbledonu

sippakorn/Shutterstock
Agnieszka Radwańska wygrała w trzech setach - 6:3, 4:6, 7:5 - z Eleną-Gabrielą Ruse w pierwszej rundzie Wimbledonu.
Polka dominowała na korcie już od początkowych minut pierwszego seta. Wygrała pięć pierwszych rozdań i pewnie prowadziła 5:0. Dopiero potem dała dojść do głosu swojej rywalce, która była górą w następnych trzech wymianach. Na szczęście ostatnie słowo należało do naszej zawodniczki, która pierwszą odsłonę wygrała 6:3.
Drugą partię o wiele lepiej zaczęła tenisistka z Rumunia, która prowadził już 4:1, a potem 5:2. Radwańska bliska była tego, by doprowadzić do remisu. Wygrała dwa kolejny gemy, ale w decydującym, po zaciętej walce musiała uznać wyższość rywalki, która ostatecznie pokonała naszą tenisistkę 6:4.
W trzecim secie zacięta walka trwała do samego końca. Polka obroniła sześć piłek meczowych przy stanie 4:5, doprowadziła do remisu, wygrała dwie następne wymiany i ostatecznie pokonała Rumunkę 7:5.
Jakub Kreśliński02 Jul 2018 · 22:02
Źródło: sport.onet.pl