Dramatyczny mecz Sassuolo z Fiorentiną. Drągowski tylko na ławce

Antonio Balasco/Shutterstock
Piłkarze US Sassuolo zremisowali przed własną publicznością ACF Fiorentinę 3:3 (0:0) w pierwszym niedzielnym meczu 15. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Na Citta del Tricolore gospodarze objęli prowadzenie w 63. minucie. Wówczas Alfred Duncan przyjął piłkę na krawędzi pola karnego i trafił w prawy górny róg bramki.
W 68. minucie prowadzenie US Sassuolo powiększył Khouma Babacar, który dopadł do futbolówki zagranej na wolne pole przez Alfreda Duncana i celnym uderzeniem wykończył tę akcję.
Dwie minuty później przyjezdni zdobyli bramkę kontaktową, a jej autorem był Giovanni Simoenoe. Argentyńczyk pokonał golkipera rywali strzałem w sam środek bramki.
Bramkę na 3:1 zdobył w 80. minucie Stefano Sensi. Włoski pomocnik wykorzystał dośrodkowanie Domenico Berardiego mocnym uderzeniem z dystansu umieścił piłkę w siatce.
Goście w końcówce meczu potrafili jednak uratować punkt. W 89. minucie gola na 2:3 strzelił Marco Benassi. A do remisu 3:3 doprowadził Kevin Mirallas, wpisując się na listę strzelców w siódmej minucie doliczonego czasu gry.
Obie drużyny kończyły spotkanie w osłabieniu - od 86. minuty czerwoną kartką został ukarany Filip Djuricic z Sassuolo, z kolei w drugiej minucie doliczonego czasu drugi żółty, a w konsekwencji czerwony kartonik zobaczył Nikola Milenković z Fiorentiny.
Całe spotkanie na ławce rezerwowych "Fiołków" przesiedział polski bramkarz Bartłomiej Drągowski, który w tym sezonie wystąpił dotąd w trzech ligowych starciach.
Podopieczni Roberto De Zerbiego mają na koncie 21 punktów i zajmują obecnie ósme miejsce w tabeli Serie A. Zawodnicy Stefano Piolego z dorobkiem 19 "oczek" plasują się na jedenastej pozycji.
Kamil Kaczmarek09 Dec 2018 · 14:36