Dramatyczny mecz w półfinale Pucharu Niemiec. RB Lipsk z szansą na historyczny sukces [WIDEO]

Kevin Voigt / Press Focus
RB Lipsk pierwszym finalistą Pucharu Niemiec! Jego mecz z Werderem Brema rozstrzygnął się dopiero w dogrywce.
Drużyna Lipska przeważała od początku meczu. Gracze RB byli długo przy piłce, często strzelali na bramkę, ale nie potrafili trafić do siatki.
Goście objęli prowadzenie dopiero na początku dogrywki. Prowadzenie dał im Hwang Hee-Chan. Werder wyrównał po kilkunastu minutach. Bramkę dla gospodarzy zdobył Leonardo Bittencourt.
Gdy wydawało się, że mecz rozstrzygnie się w rzutach karnych, zwycięskiego gola strzelił Lipsk. Do bramki trafił Emil Forsberg, który zaledwie kilka minut wcześniej pojawił się na boisku.
Dla RB to drugi w historii awans do finału Pucharu Niemiec. W 2019 roku w decydującym meczu przegrał z Bayernem 0:3.
Teraz Lipsk o pierwsze wielkie trofeum w swojej historii zagra z Borussią Dortmund albo Holstein Kiel. Drugi półfinał zostanie rozegrany w sobotę.
Marcin Karbowski30 Apr 2021 · 23:14