Dramatyczny pojedynek i zwycięstwo Radwańskiej w Tokio

Jimmie48 Photography/Shutterstock
Agnieszka Radwańska w trzech setach - 6:3, 3:6, 7:5 - uporała się z Czeszką Barborą Strycovą i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier w Tokio.

Pierwszy set nie zaczął się po myśli Polki. Nasza zawodniczka grała bardzo zachowawczo i przegrała pierwsze dwa gemy. Dopiero potem wróciła do swojej normalnej dyspozycji, wygrywając cztery kolejne wymiany. Ostatecznie pokonała Czeszkę 6:3.

Druga odsłona to powtórka z rozrywki. Pierwsze trzy rozdania wygrała Strycova. Tym razem nie było jednak przebudzenia Radwańskiej, która uległa rywalce 3:6.

Trzecia partia była najbardziej wyrównana, nerwowa i pełna błędów zarazem ze wszystkich. Od stanu 2:2, zrobiło się 5:4 dla przeciwniczki z Czech, za moment jednak było 6:5, a po chwili 7:5 dla Polki.

Agnieszka Radwańska pokonała Barborę Strycovą po niezwykle dramatycznym pojedynku i awansowała do ćwierćfinału turnieju tenisowego w Tokio. Tam zmierzy się z Portorykanką Monicą Puig.
Źródło: sportowefakty.wp.pl