Piękne gole w Lyonie i druga porażka PSG w lidze! Olympique pokonał lidera ligi francuskiej

cristiano barni / shutterstock.com
Olympique Lyon wygrał u siebie z Paris Saint-Germain 2:1 (1:1) w szlagierowym niedzielnym meczu 22. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
"Les Gones" objęli prowadzenie już po dwóch minutach gry, kiedy to kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Nabil Fekir.
Wyrównał w doliczonym czasie pierwszej połowy efektownym wolejem z narożnika pola karnego Layvin Kurzawa.
Po zmianie stron gospodarze ponad pół godziny grali w przewadze, po tym jak czerwoną kartkę za brutalny faul ujrzał Brazylijczyk Dani Alves.
Siedmiokrotni mistrzowie Francji zdołali wykorzystać osłabienie stołecznej drużyny dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Wtedy to fenomenalnie przymierzył zza linii pola karnego Holender Memphis Depay, zapewniając tym samym drużynie z Lyonu czternaste zwycięstwo w sezonie, po którym awansowała na drugą lokatę w tabeli.
Podopieczni Unaia Emery'ego po drugiej porażce w bieżących rozgrywkach pozostali czele klasyfikacji. Obie ekipy dzieli teraz osiem punktów.