Druga wygrana Meksyku w Złotym Pucharze CONCACAF

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Martynika rozbiła Kubę 3:0, a Meksyk wygrał z Kanadą 3:1 w meczach drugiej kolejki grupy A turnieju Gold Cup 2019, który rozgrywany jest w USA, Kostaryce i Jamajce.
Wynik pierwszej środowej konfrontacji na Broncos Stadium w Denver otworzył tuż przed przerwą Joris Marveaux, a po zmianie stron do siatki rywali celnie przymierzyli również Stephane Abaul oraz Kevin Fortune. Sukces Martyniki mógł być nawet bardziej okazały, ale niespełna kwadrans po przerwie podyktowany rzut karny zmarnował Kevin Parsemain.
Wynik drugiej konfrontacji na obiekcie słynnych "Rumaków" z NFL otworzył natomiast pięć minut przed przerwą Roberto Alvarado. Po zmianie stron dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Andres Guardado, a trafienia pomocnika Betisu Sewilla przedzieliła jedyna bramka dla ekipy "Klonowego Liścia", której autorem był Lucas Cavallini.
Podopieczni Gerardo Martino po dwóch zwycięstwach prowadzą z kompletem punktów w tabeli, natomiast druga w klasyfikacji Kanada wyprzedza trzecią Martynikę znacznie lepszą różnicą bramek i wygraną w bezpośrednim starciu. Stawkę zamyka z dwoma porażkami w dorobku Kuba, która nie zdobyła jeszcze gola i straciła aż dziesięć. Do półfinału awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.