Druga z rzędu porażka Anderlechtu, cały mecz Teodorczyka

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Sint-Truidense VV pokonał u siebie Anderlecht Bruksela 1:0 (1:0) w jedynym piątkowym meczu 27. kolejki rozgrywek belgijskiej Jupiler Pro League.
Na obiekcie Stayen w podstawowym składzie gości wybiegł na murawę Łukasz Teodorczyk. Napastnik reprezentacji Polski w pierwszej połowie ujrzał żółtą kartkę.
Prowadzenie miejscowym zapewnił niespełna kwadrans przed przerwą Chuba Akpom. Anglik mógł jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowy podwyższyć wynik, ale zmarnował rzut karny.
Zespół z Limburgii utrzymał jednak korzystny rezultat do ostatniego gwizdka arbitra i dzięki dziewiątej wygranej w sezonie przesunął się na dziewiąte miejsce w tabeli.
Stołeczne "Fiołki" natomiast po drugiej z rzędu porażce pozostały na trzeciej lokacie w klasyfikacji. Na jej czele jest Club Brugge.