Druga z rzędu porażka Lazio Rzym

Cineberg/Shutterstock
Piłkarze Lazio Rzym przegrali przed własną publicznością z Genoa CFC 1:2 (0:0) w jedynym poniedziałkowym meczu 23. kolejki włoskiej Serie A.
Na Stadio Olimpico wynik konfrontacji otworzył dziesięć minut po przerwie Goran Pandev. Macedończyk zaskoczył golkipera gospodarzy płaskim strzałem z kilkunastu metrów w długi róg. Wyrównał zaledwie cztery minuty później Marco Parolo, któremu precyzyjnie zagrywał w pole karne Urugwajczyk Martin Caceres.
Losy spotkania rozstrzygnął w doliczonym czasie uderzeniem głową Diego Laxalt. Urugwajczykowi świetnie dośrodkował w pole karne Szwed Oscar Hiljemark.
"Biancocelesti" doznali drugiej porażki z rzędu, ale pozostali na trzecim miejscu w tabeli. Zespół z Ligurii natomiast dzięki szóstej wygranej w bieżących rozgrywkach przesunął się na trzynastą lokatę w klasyfikacji.