Druga z rzędu porażka Manchesteru City! Liverpool odskakuje rywalom [WIDEO]

Vlad1988/Shutterstock
Liverpool pokonał przed własną publicznością Newcastle United 4:0 (1:0) w środowym meczu 19. kolejki angielskiej ekstraklasy. Z kolei Manchester City przegrał w spotkaniu wyjazdowym z Leicester City.
Na Anfield Road gospodarze objęli prowadzenie już w 11. minucie spotkania. Wówczas Dejan Lovren przyjął piłkę za polem karnym i mocnym uderzeniem pokonał Martina Dubravkę.
W 48. minucie prowadzenie Liverpoolu powiększył Mohamed Salah. Sędzia podyktował karnego za faul Paula Dummetta, a reprezentant Egiptu zamienił jedenastkę na gola.
Gola na 3:0 strzelił w 79. minucie ustalił Xherdan Shaqiri. Reprezentant Szwajcarii wykorzystał dośrodkowanie Trenta Alexandera-Arnolda i trafił do pustej bramki.
Wynik spotkania ustalił w 85. minucie Fabinho, który głową pokonał bramkarza rywali.
Trzecią porażkę w sezonie zanotował Manchester City, który uległ na wyjeździe Leicester City. "Obywatele" w 14. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Bernardo Silvy. "Lisy" pięć minut później dzięki bramce Marca Albrightona doprowadzili do wyrównania, a bramkę na wagę zwycięstwa zespołu z King Power Stadium zdobył w 81. minucie Ricardo Pereira.
Podopieczni Juergena Kloppa są liderem Premier League i mają na koncie 51 punktów. Drużyna Pepa Guardioli po porażce spadła na trzecią pozycję i uzbierała dotąd 44 "oczka".