Druga z rzędu wygrana Girondins Bordeaux. Lewczuk spędził mecz na ławce rezerwowych

facebook.com/pg/girondins/
Piłkarze Girondins Bordeaux pokonali u siebie Dijon FCO 1:0 (0:0) w przedostatnim niedzielnym meczu 21. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade Matmut-Atlantique całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych gospodarzy obserwował Igor Lewczuk. Zwycięskiego gola dla "Żyrondystów", którzy niemal godzinę grali w przewadze, zdobył trzynaście minut przed końcem Andreas Cornelius.
Wprowadzony w drugiej połowie reprezentant Danii skierował z bliska piłkę do siatki po świetnej indywidualnej akcji w polu karnym rywali Nigeryjczyka Samuela Kalu.
Dzięki drugiej z rzędu i siódmej w sezonie wygranej zespół z Akwitanii awansował na dziesiąte miejsce w tabeli. Drużyna z Burgundii doznała natomiast trzeciej porażki w czterech ostatnich meczach i pozostała na osiemnastej lokacie w klasyfikacji.