Druga z rzędu wygrana Lille OSC

Lena Serditova/Shutterstock
Piłkarze Lille OSC wygrali u siebie z AS Saint-Etienne 3:1 (1:1) w pierwszym piątkowym spotkaniu 13. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Prowadzenie popularnym "Les Dogues" zapewnił po dwudziestu minutach gry strzałem głową z kilku metrów Iworyjczyk Nicolas Pepe. Wyrównał tuż przed przerwą z rzutu karnego Jonathan Bamba.
Trzykrotni mistrzowie Francji osiemnaście minut przed końcem odzyskali przewagę, gdy na skuteczne uderzenie z dystansu zdecydował się Brazylijczyk Thiago Mendes. Sukces przypieczętował minutę przed końcem świetnym strzałem z pola karnego rezerwowy Argentyńczyk Ezequiel Ponce.
Dzięki drugiej wygranej z rzędu podopieczni Marcelo Bielsy przesunęli się na szesnaste miejsce w tabeli. "Zieloni" doznali natomiast piątej porażki w sezonie i pozostali na szóstej lokacie w klasyfikacji.