Drużyna Adama Buksy w finale konferencji MLS! Polak przyczynił się do gola, Nani zmarnował karnego [WIDEO]

Twitter
Piłkarze New England Revolution pokonali Orlando City 3:1 w półfinale Konferencji Wschodniej MLS. Duży udział przy drugim golu dla gości miał Adam Buksa, który trafił w słupek. Zawodnicy Orlando mieli spore szanse na wyrównanie jeszcze przy stanie 2:1, lecz karnego zmarnował Nani.
Adam Buksa zimą trafił z Pogoni Szczecin do New England Revolution. Jego drużyna awansowała do play-offów, a w ćwierćfinale konferencji przeciwko Philadelphii Union (2:0) Polak trafił do siatki.
Mecz przeciwko Orlando City również rozpoczął się dobrze dla podopiecznych Bruce'a Areny. W 15. minucie Oriol Rosell faulował w polu karnym Tajona Buchanana, a "jedenastkę" na gola zamienił Carles Gil.
Dziesięć minut później bliski trafienia do siatki był Buksa. Po dośrodkowaniu Buchanana Polak trafił w słupek. Jego uderzenie dobił jednak Gustavo Bou, podwyższając prowadzenie gości.
Jeszcze przed przerwą straty Orlando zmniejszył Urso Junior, wykorzystując złe zachowanie defensywy oraz bramkarza New England Revolution. Na przerwę oba zespoły schodziły więc przy wyniku 1:2.
Sytuacja gospodarzy mocno skomplikowała się w 60. minucie. Wówczas za ostry faul z boiska wyleciał Mauricio Pereyra. Mimo gry w dziesiątkę piłkarze Orlando nie zamierzali się jednak poddawać i wciąż atakowali.
Przyniosło to efekt w postaci rzutu karnego. Do piłki podszedł Nani, lecz bramkarz wyczuł intencje doświadczonego Portugalczyka i odbił piłkę po jego strzale.
W 86. minucie stało się jasne, że to zawodnicy New England Revolution wystąpią w finale Konferencji Wschodniej. Akcję zaczął Buksa, który podał do Gila, ten obsłużył Bou, a Argentyńczyk nie zmarnował sytuacji sam na sam.
Wynik 3:1 dla gości utrzymał się do końca spotkania. W kolejnym meczu podopieczni Bruce'a Areny zmierzą się z Columbus Crew lub Nashville SC.
Maciej Pietrasik29 Nov 2020 · 23:02