Drużyna Jana Bednarka zatrzymała Everton. Pierwsza porażka "The Toffees" [WIDEO]

Stuart Martin / PressFocus
Pierwsza porażka Evertonu w tym sezonie Premier League. Drużyna Carlo Ancelottiego przegrała na wyjeździe z Southampton 0:2.
Oba gole padły w pierwszej połowie. "Święci" wyszli na prowadzenie za sprawą Jamesa Ward-Prowse'a, który trafił w 27. minucie.
Niedługo później było 2:0. Szybki atak gospodarzy mocnym uderzeniem sfinalizował Che Adams. James Pickford był blisko skutecznej interwencji, lecz nie był w stanie utrzymać piłki na ręku.
W drugiej połowie Southampton kontrolował przebieg gry. Evertonowi udało się oddać zaledwie dwa strzały - jeden w światło bramki, drugi zablokowany. W dodatku goście kończyli mecz w osłabieniu. Czerwoną kartkę dostał Lucas Digne.
Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Jan Bednarek. Reprezentant Polski tworzył duet stoperów z Jannikiem Vestergaardem.
Everton mimo porażki wciąż prowadzi w Premier League. W sześciu kolejkach zdobył trzynaście punktów. Southampton uzbierał dotąd dziesięć oczek. Jest szósty w tabeli.
Marcin Karbowski25 Oct 2020 · 16:53