Drużyna Rafała Gikiewicza rozbita przez RB Lipsk. Polak wpuścił cztery bramki [WIDEO]

YouTube
Union Berlin z Rafałem Gikiewiczem w składzie przegrał u siebie z RB Lipsk 0:4 (0:3) w meczu inauguracyjnej kolejki Bundesligi. Dla stołecznego zespołu był to debiut w niemieckiej ekstraklasie.
Goście do przerwy zdobyli trzy bramki. Jako pierwszy trafił Marcel Halstenberg po uderzeniu z pola karnego. Na 2:0 podwyższył Marcel Sabitzer strzałem z szesnastu metrów.
Pod koniec pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Timo Wernera po uderzeniu pod poprzeczkę.
Wynik spotkania na 4:0 dla gości ustalił Christopher Nkunku, który trafił do siatki z kilku metrów.
Dla Unionu był to pierwszy mecz w historii w Bundeslidze. W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrał bramkarz Rafał Gikiewicz.