Drużyna Thiago Cionka i Arkadiusza Recy spadła z Serie A. Porażka z Brescią przesądziła sprawę

ph.FAB / shutterstock.com
Drużyna Spal żegna się z Serie A. Ekipa z Ferrary poległa w starciu z Brescią 1:2.
W barwach gości zagrało trzech Polaków: Thiago Cionek, Bartosz Salamon i Arkadiusz Reca. Ten ostatni został ukarany żółtą kartką. Wszyscy rozegrali pełne spotkanie.
Piłkarze SPAL przegrali na wyjeździe 1:2 (1:0) z Brescią. Gola dla gości zdobył Dabo. W drugiej połowie dwa razy trafił Zmrhal i trzy punkty zostały w Brescii.
Porażka SPAL oznacza, że zespół Polaków żegna się z najwyższą klasą rozgrywkową we Włoszech.
Spory krok w kierunku utrzymania wykonała Genoa, która pokonała na własnym stadionie Lecce. W barwach gospodarzy od 54. minuty przebywał na boisku Filip Jagiełło.
Dzięki wygranej Genoa ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.