Dublet Matsa Hummelsa daje 3 punkty Borussii Dortmund. Gol przewrotką kolegi Gikiewicza [WIDEO]

Krzysztof Porebski / PressFocus
6 meczów, 5 zwycięstw. Borussia Dortmund pewnie wygrywa z beniaminkiem Bundesligi Arminią Bielefeld 2:0 i w ligowej tabeli depcze po piętach Bayernowi oraz RB Lipsk. Również trzy punkty w konfrontacji z Mainz wywalczyli piłkarze Augsburga, którego bramki strzegł Rafał Gikiewicz.
Arminia - Borussia Dortmund
Lucien Favre postanowił nie uwzględniać w składzie Erlinga Haalanda, wcześniej klub poinformował o lekkich problemach z kolanem u Norwega. Na ławce rezerwowych z kolei mecz rozpoczął Łukasz Piszczek.
Borussia mimo wielu ciekawie zapowiadających się akcji nie potrafiła skierować piłki do siatki. Aż do 53. minuty. Jadon Sancho dośrodkowywał z rzutu rożnego, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Mats Hummels. Druga ligowa bramka w tym sezonie środkowego obrońcy BVB.
Druga, ale nie ostatnia tego popołudnia. Niemiec znowu skierował futbolówkę do siatki w 71. minucie, a tym razem dogrywał mu Marco Reus.
Augsburg - Mainz
Koledzy Rafała Gikiewicza, który tradycyjnie znalazł się w wyjściowych składzie, pierwsi napięli muskuły. To Ruben Vargas w akrobatyczny sposób, z przewrotki i być może trochę kiksując pokonał bramkarza gości.
Augsburg cieszył się z prowadzenia do drugiej części gry. W 65. minucie Karim Onisiwo pokonał Gikiewicza wychodząc do sytuacji sam na sam. Trzy punkty pozostały jednak w Bawarii dzięki dwóm bramkom superskutecznego napastnika Andre Hahna.
Eintracht - Werder
Piłkarze Werderu już powoli zapomnieli o strachach z poprzedniego zespołu i początku obecnego. Eintracht postanowił jednak im o nich przypomnieć. W 36. minucie Kamada otworzył wynik spotkania, jednak po analizie VAR gola anulowano. Wcześniej na pozycji spalonej znajdował się bowiem Andre Silva.
Co nie udało się graczom z Frankfurtu, wykorzystali goście. W 52. minucie podopieczni Floriana Kohfeldta wyszli z kontratakiem, którego fantastycznie na gola wykorzystał Josh Sargent. Eintracht wrócił do gry 10 minut później za sprawą Silvy, który musiał tylko dostawić nogę po idealnym podaniu Kamady. Podział punktów.