Dublet Rafała Wolskiego, Lukas Podolski z asystą! Górnik Zabrze pokonał Wisłę Płock [WIDEO]

Tomasz Kudala/Pressfocus
Górnik Zabrze odniósł zwycięstwo w 10. kolejce Ekstraklasy. Podopieczni Jana Urbana pokonali Wisłę Płock 4:2.
Spotkanie zaczęło się w zaskakujący sposób. Już po kilkudziesięciu sekundach Lukas Podolski brutalnie sfaulował rywala, za co otrzymał żółtą kartkę.
Wisła Płock w 19. minucie objęła prowadzenie. Drugiego gola w tym sezonie ligowym strzelił Rafał Wolski.
Górnik jednak błyskawicznie odpowiedział za sprawą Piotra Krawczyka. 26-latek wykorzystał podanie Lukasa Podolskiego, który urwał się na lewym skrzydle i doskonałym zagraniem obsłużył partnera z ofensywy.
W drugiej połowie Wolski skompletował dublet. Pomocnik wykorzystał rzut karny sprokurowany przez Roberta Dadoka.
Do remisu doprowadził Jesus Jimenez. Hiszpan z najbliższej odległości od bramki dobił bardzo mocny strzał Erika Janzy.
Zabrzanie poszli za ciosem. Wejście smoka zanotował Bartosz Nowak. 28-latek pojawił się na boisku w 74. minucie, a już w 78. strzelił gola na 3:2. Czwartą bramkę dla Górnika zdobył Krzysztof Kubica, któremu asystował znakomicie dysponowany Jimenez.
Hiszpan w doliczonym czasie gry znów trafił do siatki, ale gol nie został uznany ze względu na pozycję spaloną.
Górnik wygrał 4:2 i wskoczył na ósme miejsce w tabeli. Wisła jest czternasta.
Adam Kłos02 Oct 2021 · 22:03