Duńczycy mistrzami świata w piłce ręcznej. Obronili sukces z ostatniego turnieju

Pixathlon / Press Focus
Reprezentacja Danii obroniła mistrzostwo świata w piłce ręcznej. W finale turnieju rozgrywanego w Egipcie pokonała Szwecję 26:24.
Przez większość pierwszej połowy prowadzili Szwedzi. Duńczycy do wyrównania doprowadzili dopiero kilka sekund przed końcem gry. Okazało się, że był to zwrotny punkt meczu.
W drugiej połowie Dania kontrolowała przebieg gry. Zawdzięcza to swojemu bramkarzowi Niklasowi Landinowi Jacobsenowi, który w całym spotkaniu zaliczył piętnaście skutecznych obron. Najważniejsza z nich nastąpiła na w samej końcówce gry. Landin obronił wówczas rzut karny. Duńczycy zachowali dzięki temu dwa gole przewagi.
Brązowy medal mistrzostw świata wywalczyli Hiszpanie. Reprezentacja Polski została sklasyfikowana na 13. miejscu.
Dania - Szwecja 26:24