Duże kontrowersje w meczu Leicester - Manchester City. Ederson znokautował rywala w polu karnym [WIDEO]

twitter
Manchester City pokonał Leicester City 1:0 (0:0) w wyjazdowym meczu 27. kolejki Premier League.
W pierwszej połowie byliśmy świadkami dobrych, szybkich zawodów. Obie drużyny nie odpuszczały i kreowały sobie sytuacje do strzelenia gola. Najlepszą w trakcie pierwszych trzech kwadransów miał Jamie Vardy. Napastnik "Lisów" w pojedynku 1 na 1 z Edersonem uderzył jednak w słupek.
Mieliśmy także do czynienia z dwiema kontrowersjami - Kelechi Iheanacho w 40. minucie został znokautowany przez bramkarza "Obywateli" w polu karnym gości, a jeszcze wcześniej piłka po strzale Jamesa Maddisona została zagrana ręką przez jednego z zawodników Pepa Guardioli.
Ostatecznie byliśmy świadkami rzutu karnego w tym spotkaniu - jednak nie w powyższych sytuacjach, tylko kwadrans po przerwie, gdy po analizie systemu VAR sędzia przyznał gościom jedenastkę za dotknięcie piłki ręką przez jednego z graczy Leicester City FC. Do futbolówki ustawionej na wapnie podszedł Sergio Aguero, ale strzał Argentyńczyka kapitalnie obronił Kasper Schmeichel. To czwarty z rzędu zmarnowany karny przez "Obywatei". Chwilę później Duńczyk powstrzymał napastnika Manchesteru City w akcji sam na sam.
Schmeichel dał się pokonać kilkanaście minut później. Riyad Mahrez zagrał do Gabriela Jesusa, a ten nie pomylił się w starciu z Duńczykiem i umieścił piłkę w siatce.
Ostatecznie Manchester City wygrał 1:0.