Dwa gole Batshuayi zadecydowały. Belgia lepsza od Islandii

AGIF / shutterstock.com
Reprezentacja Belgii pokonała przed własną publicznością Islandię 2:0 (0:0) w meczu grupy 2 dywizji A Ligi Narodów UEFA.
Pierwszego gola na Stadionie Króla Baudouin'a w Brukseli strzelił Michy Batshuayi. Piłkarz wypożyczony do Valencii CF w 65. minucie wykorzystał dośrodkowanie Thomasa Meuniera i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
25-letni napastnik podwyższył prowadzenie gospodarzy w 81. minucie, kiedy wykorzystał błąd Hannesa Halldorssona i umieścił piłkę w siatce.
Podopieczni Roberto Martineza są liderem grupy 2 i mają na koncie dziewięć punktów. Zespół prowadzony przez Erika Hamrena nie uzbierał dotąd żadnego "oczka" i plasuje się na ostatniej pozycji.
Islandczycy rozegrali już wszystkie spotkania w grupie i są pewni spadku do dywizji B. Belgowie zmierzą się jeszcze z drugą w tabeli Szwajcarią 18 listopada.
Jakub Kreśliński15 Nov 2018 · 22:40