Dwa gole Lewandowskiego w meczu z PSV! Polak zapewnił Bayernowi trzy punkty [VIDEO]

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Bayern Monachium pokonał na wyjeździe PSV Eindhoven 2:1 w czwartej kolejce Ligi Mistrzów. Oba gole dla niemieckiej drużyny strzelił Robert Lewandowski.

Spotkanie w Eindhoven zaczęło się zupełnie niespodziewanie, ponieważ to gospodarze wyszli na prowadzenie. W 14 minucie goście wykonywali rzut wolny. Dośrodkowanie Xabiego Alonso było jednak nieudane i piłkę przejęli zawodnicy holenderskiego zespołu. Wyprowadzili błyskawiczną kontrę i za sprawą Santiago Ariasa otworzyli wynik meczu. Poważny błąd przy tej akcji popełnił sędzia, który nie zauważył, że zdobywca bramki znajdował się na pozycji spalonej.

Do wyrównania jeszcze w pierwszej połowie doprowadził Robert Lewandowski. Polak wcześniej trafił w poprzeczkę, a w innej akcji w słupek, aż wreszcie wpisał się na listę strzelców. 28-letni napastnik wykorzystał rzut karny w 34 minucie.

W drugiej połowie reprezentant Polski po raz drugi trafił do siatki PSV. Nasz zawodnik z najbliższej odległości pokonał bramkarza rywali po podaniu Davida Alaby.

Bayern Monachium ostatecznie pokonał PSV Eindhoven 2:1. Niemcy po czterech kolejkach mają dziewięć punktów na koncie i zajmują drugie miejsce w grupie D Ligi Mistrzów. Liderem z kompletem punktów jest Atletico Madryt - zwycięstwo z FK Rostów 2:1