Dwa gole Lewego w pucharze! Kto podawał? Robben! [VIDEO]

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe drugoligowe VfL Bochum 3:0 (1:0) i tym samym jako ostatni wywalczył prawo gry w półfinale Pucharu Niemiec. Pełne dziewięćdziesiąt minut w barwach zespołu z Allianz Arena zaliczył Robert Lewandowski.

Tuż po upływie godziny gry podopieczni Pepa Guardioli wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Futbolówkę w siatce, po uderzeniu z jedenastu metrów, umieścił hiszpański pomocnik Thiago Alcantara.

Wynik rywalizacji ustalił definitywnie w 90. minucie Robert Lewandowski. Były gracz Lecha Poznań w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans golkiperowi VfL Bochum, Manuelowi Riemannowi. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Arjen Robben, który prawdopodobnie nadal nie może w to uwierzyć.

Ostateczne zwycięstwo Bawarczyków mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale tuż przed przerwą rzutu karnego na gola nie potrafił zamienić Thomas Mueller. Warto zaznaczyć, iż chwilę wcześniej czerwoną kartkę za faul w szesnastce obejrzał 28-letni czeski obrońca Jan Simunek.

Dzięki wygranej Bayern Monachium uzupełnił grono półfinalistów DFB-Pokal. Wcześniej awans do 1/2 finału wywalczyły Hertha BSC, Borussia Dortmund oraz Werder Brema, który dość niespodziewanie wyeliminował Bayer Leverkusen.