Dwa gole Lionela Messiego zapewniły FC Barcelonie remis

kivnl/Shutterstock
Piłkarze SD Eibar zremisowali u siebie z FC Barcelona 2:2 (2:2) w drugim niedzielnym meczu 38. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Municipal de Ipurua prowadzenie miejscowym zapewni po dwudziestu minutach płaskim strzałem Marc Cucurella.
Później jednak straty "Blaugrany" z nawiązką odrobił Lionel Messi. Argentyńczyk w niespełna dwie minuty dwukrotnie wykańczał skutecznie w polu karnym gospodarzy składne akcje mistrzów Hiszpanii. Tuż przed przerwą wyrównał kapitalnym lobem z dystansu rodak Messiego Pablo de Blasis.
Po zmianie stron kibice nie oglądali już więcej bramek i zespół z Kraju Basków zakończył sezon 2018/19 na dwunastym miejscu w tabeli. Podopieczni Ernesto Valverde po raz dziewiąty w bieżących rozgrywkach podzieli się punktami z rywalami i ostatecznie zgromadzili w swoim dorobku 87 punktów, jedenaście więcej od Atletico Madryt. Messi natomiast został królem strzelców z 36 strzelonymi bramkami.
Jakub Kreśliński19 May 2019 · 18:17