Dwa gole Lukaku nie pomogły, czwarta z rzędu wyjazdowa porażka Evertonu

Oleskandr Osipov/Shutterstock
Watford FC pokonał u siebie Everton FC 3:2 w pierwszym sobotnim meczu 15. kolejki angielskiej Premier League.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli "The Toffees". W 17. minucie wynik otworzył Romelu Lukaku. "Szerszenie" wyrównały jeszcze w pierwszej połowie po pięknym strzale piętą Stefano Okaki.

Po przerwie gospodarze znakomicie wykorzystali dwa stałe fragmenty gry. Najpierw po rzucie wolnym gola głową strzelił Sebastian Prodl. Następnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skutecznie głową uderzył Okaka, który zanotował dublet. Dwie bramki strzelił też Lukaku. Belg w końcówce spotkania z kilku metrów strzałem głową zmniejszył rozmiary porażki swojej drużyny.

Podopieczni Waltera Mazzarriego po tej wygranej awansowali na siódme miejsce w ligowej tabeli. Na swoim koncie mają 21 punktów. W następnej kolejce ekipa z Vicarage Road zagra na wyjeździe z Manchesterem City.

Natomiast zespół prowadzony przez Ronalda Koemana plasuje się na dziewiątej lokacie ze zdobytymi 20 "oczkami". Drużyna z niebieskiej części dzielnicy Merseyside, która doznała czwartej z rzędu porażki na wyjeździe, w kolejnym meczu podejmie Arsenal Londyn.