Dwa gole Messiego i pewne zwycięstwo Barcelony w pierwszej kolejce

Francesc Juan / Shutterstock.com
W sobotnich meczach pierwszej kolejki La Liga FC Barcelona wygrała u siebie z Deportivo Alaves 3:0, a Real Sociedad pokonał na wyjeździe Villarreal CF 2:1.
Mistrzowie Hiszpanii rozpoczęli sezonie zgodnie z przewidywaniami. Co prawda w pierwszej połowie nie potrafili pokonać golkipera Deportivo Alaves, ale po przerwie piłkarze FC Barcelony byli skuteczniejsi.
Strzelili rywalom trzy gole. Dwukrotnie trafił Leo Messi. Argentyńczyk najpierw trafił z rzutu wolnego, a w doliczonym czasie gry w sytuacji sam na sam. W międzyczasie na listę strzelców wpisał się też Philippe Coutinho.
Komplet punktów zgarnął też Real Sociedad, wygrywając na wyjeździe z Villarrealem CF 2:1. Prowadzili gospodarze po golu Gerarda Moreno w 10. minucie. Jeszcze przed przerwą wyrównał Willian Jose, a w drugiej połowie zwycięską bramkę zdobył Juanmi. Dwukrotnie fatalne błędy popełniali defensorzy Villarrealu, podając piłkę do rywali.
W trzecim sobotnim spotkaniu Celta Vigo zremisowała u siebie z Espanyolem Barcelona 1:1. Goście prowadzili po goli Marko Hermoso, a wyrównał samobójczym trafieniem Dawid Lopez.