Dwa gole Piątka w trzy minuty! Prawdziwy egzekutor! [WIDEO]

mediapictures.pl / shutterstock.com
Genoa CFC wygrała na wyjeździe Frosinone 2:1 w meczu 7. kolejki Serie A. Dwie bramki dla gości zdobył Krzysztof Piątek.
W wyjściowych składach drużyn znalazło się dwóch Polaków. W barwach gospodarzy zagrał Bartosz Salamon, zaś w podstawowej jedenastce gości wybiegł Krzysztof Piątek.
Piątek w meczu z Frosinone kontynuuje swoją niezwykłą passę. Dziś napastnik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Polak dał prowadzenie swojej drużynie w 33. minucie, gdy przymierzył sprzed linii pola karnego.
Trzy minuty później fatalnie zachował się Salamon, Kouame przejął piłkę, podał do Piątka, a ten trafił do pustej bramki! 23-letni napastnik rozegrał szósty ligowy mecz w tym sezonie, ma już na koncie osiem goli i obecnie jest najlepszym strzelcem Serie A.
Gospodarze jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobyli w 41. minucie. Sędzia spotkania podyktował rzut karny za faul Nicolasa Spolliego, a jedenastkę skutecznie egzekwował Camillo Ciano.
W drugiej połowie obie strony miały swoje szanse - Salamon tuż przed końcem uderzył tuż nad poprzeczką -  jednak wynik nie uległ zmianie i to piłkarze Genoi mogli się cieszyć ze zdobycia trzech punktów.
Podopieczni Davide Ballardiniego mają na koncie dwanaście punktów i zajmują siódme miejsce w ligowej tabeli. Zespół prowadzony przez Moreno Longo z dorobkiem jednego "oczka" plasuje się na 19. pozycji.
Daniel Makarewicz30 Sep 2018 · 15:38