Dwa gole polskiego pomocnika w Serie B. To jego pierwsze trafienia w nowym zespole

Matteo Gribaudi / Image Sport / PressFocus
Tomasz Kupisz od 2013 roku występuje we Włoszech. Na Półwyspie Apenińskim ma wyrobioną markę - przede wszystkim w Serie B. Niedawno dołączył do Salernitany, w barwach której występuje również Patryk Dziczek. W meczu z Pisą 30-latek dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.
Salernitana to klub, którego poczynania od pewnego czasu może śledzić część polskich kibiców. Od ponad roku barwy tego zespołu reprezentuje bowiem Patryk Dziczek, który trafił tam na wypożyczenie z Lazio Rzym.
Od niedawna w kadrze drużyny jest jednak jeszcze jeden z naszych piłkarzy - Tomasz Kupisz, występujący we Włoszech od 2013 roku. 30-latek został na ten sezon wypożyczony z Bari.
Odkąd przyszedł do nowej drużyny, rozgrywał po 90 minut w kolejnych spotkaniach Serie B. Dziś zaczął na ławce rezerwowych, ale pojawił się na murawie zaraz po przerwie.
I to właśnie Kupisz został bohaterem całego spotkania. W 57. minucie wykończył akcję drużyny, zdobywając pierwszego gola w nowych barwach.
Nie był to koniec strzeleckich popisów Polaka. Niespełna kwadrans później raz jeszcze pokonał bramkarza rywali, podwyższając rezultat na 4:0.
Ostatecznie Salernitana wygrała całe spotkanie 4:1. Patryk Dzieczek spędził cały mecz na ławce rezerwowych. Drużyna Polaków ma na koncie siedem punktów i jest wiceliderem.
Maciej Pietrasik17 Oct 2020 · 16:00