Dwa gole Romelu Lukaku dla Chelsea! Pewne zwycięstwo "The Blues" [WIDEO]

screem
Chelsea odniosła kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Piłkarze Thomasa Tuchela pokonali Aston Villę 3:0.
Chelsea objęła prowadzenie w 15. minucie. Kovacić świetnym długim podaniem uruchomił Lukaku, ten wpadł w pole karne, minął obrońcę i potężnym uderzeniem trafił do siatki. Był to jego pierwszy gol w barwach Chelsea na Stamford Bridge.
Warto jeszcze zwrócić uwagę na tempo akcji. Chelsea przeniosła piłkę z własnego pola karnego do bramki Aston Villi w piętnaście sekund.
Goście jeszcze w pierwszej połowie mieli dobre okazje do wyrównania. Dwie zmarnował Watkins, próbowali też Mings i Konsa. Pewnie bronił jednak Mendy.
Chelsea podwyższyła prowadzenie w 49. minucie. Gola sprezentował jej Mings, który zbyt słabo odgrywał piłkę do Steera. Wykorzystał to Kovacić, który po przechwycie spokojnie pokonał bramkarza Aston Villi.
Później tempo gry spadło. Chelsea kontrolowała mecz, a Aston Villa nie miała argumentów, by odwrócić jego losy. Atakowała bez przekonania. Próbował jeszcze Watkins, ale jego łatwy strzał w końcówce bez problemu obronił Mendy. Później jeszcze zagotowało się w polu karnym Chelsea po jednym z rzutów rożnych, ale gospodarze wybrnęli z tego bez szwanku.
W końcówce gospodarze zadali jeszcze jeden cios. Długą zespołową akcję i podanie Azpilicuety wykończył Lukaku. Belg trafił do bramki z szesnastu metrów.
Chelsea po czterech kolejkach ma na koncie dziesięć punktów i jest druga w tabeli. Aston Villa z czterema oczkami zajmuje dwunastą pozycję.
Marcin Karbowski11 Sep 2021 · 20:24