Dwa gole Wilczka! Bramki Polaka dały wygraną Broendby

YouTube
Vendsyssel FF uległ u siebie Broendby IF 1:2 (0:1) w niedzielnym meczu 7. kolejki rozgrywek duńskiej Superligi.
Na Nord Energi Arena w podstawowym składzie gości z Kopenhagi wybiegł na murawę Kamil Wilczek.
Napastnik reprezentacji Polski trzy minuty przed przerwą mocnym uderzeniem w długi róg z narożnika pola karnego po raz pierwszy tego dnia wpisał się na listę strzelców. Po zmianie stron wykorzystał również sytuację sam na sam i po minięciu bramkarza gospodarzy skierował piłkę do siatki.
Dwanaście minut przed końcem Nigeryjczyk Ogude Emmanuel Ifeanyi wykorzystał rzut karny, ale miejscowi nie byli już w stanie odrobić strat. Zespół z Hjoerring po drugiej porażce z rzędu pozostał na jedenastym miejscu w tabeli.
Wicemistrzowie Danii natomiast po czwartej wygranej w sezonie awansowali na drugą lokatę w klasyfikacji.