Dwa gole Wilczka! Wielki powrót Brondby z 0:2 na 3:2!

brondby.com
Brondby IF pokonało na wyjeździe z FC Midtjylland 2:3 (1:2) w czwartkowym meczu 30. kolejki duńskiej ekstraklasy.
Oba gole dla gospodarzy spotkania strzelił Gustav Wikheim. Przy pierwszym trafieniu norweskiego pomocnika w 14. minucie asystował Marc Dal Hende, a przy drugim w 17. minucie Mikkel Duelund.
Jedyną bramkę w pierwszej połowie dla przyjezdnych zdobył Kamil Wilczek. Reprezentant Polski w 28. minucie uderzeniem z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali. Do remisu Wilczek doprowadził w 80. minucie, kiedy wykorzystał dośrodkowanie Christiana Norgaarda i zdołał umieścić futbolówkę w siatce.
O zwycięstwie przyjezdnych przesądził Anthony Jung, który wpisał się na listę strzelców w 84. minucie.
Polski napastnik rozpoczął to spotkanie w wyjściowej jedenastce swojego zespołu i w 88. minucie został ukarany żółtą kartką. Był to 26. ligowy występ 30-latka w sezonie i 10. oraz 11. strzelony gol.
Podopieczni Jessa Thorupa awansowali na pozycję lidera duńskiej ekstraklasy, z kolei zespół Alexandera Zornigera spadł na drugą pozycję. Oba kluby mają na koncie po 70 punktów.