Dwa szybkie gole i pewna wygrana Juventusu FC z Genoą. Wojciech Szczęsny znów bez czystego konta [WIDEO]

Dwa szybkie gole i pewna wygrana Juventusu z Genoą. Wojciech Szczęsny znów bez czystego konta [WIDEO]
Piłkarze Juventusu wrócili na dobre tory w Serie A i odnieśli drugie zwycięstwo w tym tygodniu. "Stara Dama" pokonała w niedzielę 3:1 Genoę. Czystego konta nie zdołał niestety zachować Wojciech Szczęsny, ale tym razem Polak nie ponosi winy za straconego gola.
Jeszcze kilka dni temu atmosfera wokół "Bianconerich" była bardzo napięta, bo drużynie groziło nawet wypadnięcie z pierwszej czwórki Serie A, gwarantującej udział w Lidze Mistrzów. Kilka dni wystarczyło jednak, aby Juventus wrócił na dobre tory.
Po środowej wygranej z Napoli tym razem podopieczni Andrei Pirlo okazali się lepsi od Genoi. Strzelanie rozpoczęli błyskawicznie, bo już w czwartej minucie.
Wówczas z dobrego dogrania Juana Cuadrado skorzystał Dejan Kulusevski. Młody Szwed precyzyjnym strzałem nie dał najmniejszych szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.
W 22. minucie było już 2:0. Po fatalnym błędzie obrony sam na sam z Perinem znalazł się Chiesa. Jego strzał obronił golkiper, dobitka Cristiano Ronaldo wylądowała na słupku, ale akcję wykończył ostatecznie Alvaro Morata.
Na początku drugiej połowy Genoa zdobyła bramkę kontaktową. Gianluca Scamacca był kompletnie niepilnowany po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wojciech Szczęsny nie miał najmniejszych szans na to, aby zatrzymać napastnika rywali.
Ostatecznie Juventus nie miał jednak większych problemów ze zgarnięciem kompletu punktów. Spokojną końcówkę gospodarzom zapewnił Weston McKennie, który w 70. minucie, tuż po wejściu na boisku, ustalił wynik na 3:1.
Dzięki wygranej "Stara Dama" umocniła się na trzecim miejscu w tabeli. Obecnie ma na koncie 62 punkty - do liderującego Interu traci 12 "oczek", ale do drugiego Milanu zaledwie jedno.