Dwanaście goli Wisły Płock z drugoligowcem z Cypru

Marcin Kadziolka/Shutterstock
Wisła Płock rozbiła w meczu sparingowym drugoligowy cypryjski Onisilos Sotira aż 12:0 (5:0). Zespół z LOTTO Ekstraklasy przebywa na wyspie Afrodyty na zgrupowaniu.
Płocczanie strzelanie rozpoczęli w 25. minucie od gola Semira Stilicia, który przed przerwą trafił jeszcze raz. Oprócz niego w pierwszej połowie bramki zdobyli jeszcze Oskar Zawada oraz dwaj Litwini Titas Milasius i Justinas Marazas.
W drugiej połowie w ataku skuteczni byli Giorgi Merebashvili oraz Ricardinho. Gruzin i Brazylijczyk zanotowali po hat-tricku. Jednego gola dorzucił jeszcze Igor Łasicki.
Trzeci sparing na Cyprze piłkarze Wisły Płock rozegrają 27 stycznia z chińskim Henan Jianye.
* * * * * *

Wisła Płock - Henan Jianye 12:0 (5:0)

Bramki: Stilić 25, 45, Milasius 32, Zawda 33, Marazas 45, Ricardinho 57, 73, 78, Merebashvili 75, 81, 89, Łasicki 84.
Wisła Płock: Zapytowski - Stefańczyk (59. Patryk Stępiński), Sielewski (59. Łasicki), Warcholak (59. García), Miś - Borysiuk (46. Rasak), Grym (59. Furman) - Marazas (59. Calo Oliveira), Stilić (46. Merebashvili), Milasius (70. Łukowski) - Zawada (46. Ricardinho).