Dwie czerwone kartki w meczu Lyonu z Montpellier. Porażka półfinalisty Ligi Mistrzów, gol Memphisa Depaya

charnsitr / shutterstock.com
Olympique Lyon przegrał na wyjeździe 1:2 z Montpellier. Półfinalistom Ligi Mistrzów nie pomógł gol Memphisa Depaya z rzutu karnego. Sędzia tego meczu pokazał dwie czerwone kartki, które otrzymali Houssem Aouar z Lyonu i Hilton z Montpellier.
Po zwycięstwie 4:1 z Dijon i remisowi 0:0 z Bordeaux, Lyon tym razem zanotował porażkę z Montpellier. Memphis Depay zaczął ten mecz na ławce rezerwowych, a pod jego nieobecność gospodarze wyszli na prowadzenie po golu Tejiego Savaniera z rzutu karnego. W 44. minucie czerwoną kartkę otrzymał pomocnik OL, Houssem Aouar.
W drugiej połowie Depay pojawił się na murawie w 55. minucie, jednak już chwilę później Montpellier podwyższyło prowadzenie. Znów trafił Savanier. Goście z Lyonu odpowiedzieli tylko trafieniem Depaya z "wapna" w 82. minucie.
Media utrzymują, że to mógł być ostatni występ Holendra w barwach Olympique. Memphis jest bliski przenosin do FC Barcelony.
Montpellier po tym meczu jest piąte w tabeli, a Lyon jedenasty.
Tomasz Bratkowski15 Sep 2020 · 23:00