Dynamo Kijów straciło punkty na wyjeździe, grał Tomasz Kędziora

Oleksandr Osipov / shutterstock.com
Zoria Ługańsk zremisowała na własnym boisku z Dynamem Kijów 2:2 (1:2) w meczu 6. kolejki Premier Lihi. W barwach gości całe spotkanie rozegrał Tomasz Kędziora.
Dynamo wygrywało Slavutych-Arena już 2:0 po golach Gersona Rodriguesa oraz Carlosa De Peni. Dla obu zawodników były to drugie trafienia w tym sezonie.
Gospodarze bramkę kontaktową zdobyli jeszcze przed przerwą za sprawą Artema Gromova. Dla byłego gracza Dynama to premierowy gol w obecnych rozgrywkach.
Do remisu doprowadził Joel Abu Hanna w 81. minucie. Dla Niemca to pierwszy gol na ukraińskich boiskach.
W tabeli Zoria jest trzecia z dorobkiem 11 punktów. Natomiast Dynamo zajmuje piątą pozycję, mając na koncie 8 punktów. Piłkarze z Kijowa do największego rywala, czyli Szachtara Donieck tracą już 10 punktów, ale mają do rozegrania o jeden mecz więcej.
W barwach Dynama 90 minut rozegrał Tomasz Kędziora. Polak zanotował piąty ligowy występ w sezonie.