Dynamo Kijów z Superpucharem Ukrainy, grał Kędziora

Oleksandr Osipov / shutterstock.com
Dynamo Kijów pokonało Szachtar Donieck 2:1 (0:1) w meczu o Superpuchar Ukrainy, rozegranym na Stadionie Czornomoreć w Odessie.
Zespół z Donbasu objął prowadzenie w trzeciej minucie doliczonego pierwszej połowy. Wówczas Alan Patrick wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali i płaskim strzałem tuż przy prawym słupku umieścił futbolówkę w siatce.
Dynamo zdołało doprowadzić do wyrównania dopiero w 80. minucie. Mykyta Burda wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Carlosa De Peny i uderzeniem głową pokonał golkipera rywali. Trzy minuty później bramkę na wagę zwycięstwa drużyny z Kijowa zdobył Denys Harmasz.
Mecz w wyjściowej jedenastce Dynamo rozpoczął Tomasz Kędziora, który przebywał na placu gry w pełnym wymiarze czasu.
Dla podopiecznych Alaksandra Chackiewicza to ósmy w historii Superpuchar Ukrainy.