Dynamo Moskwa przegrało z Zenitem, grał Sebastian Szymański

Dziurek / shutterstock.com
Dynamo Moskwa uległo u siebie Zenitowi Sankt Petersburg 0:2 (0:1) w sobotnim spotkaniu 5. kolejki rozgrywek rosyjskiej Priemjer Ligi.
Na VTB Arena w podstawowym składzie gospodarzy wystąpił Sebastian Szymański. Reprezentant Polski zaliczył pełne zawody.
Obrońcy tytułu objęli prowadzenie po dziesięciu minutach gry. Irańczyk Sardar Azmoun znakomicie zagrał w pole karne do Artjoma Dziuby i doświadczony napastnik reprezentacji Rosji wykorzystał pewnie sytuację sam na sam z golkiperem gospodarzy.
Dwie minuty przed końcem grających już w osłabieniu miejscowych pogrążył jeszcze uderzeniem z dystansu najlepszy na murawie Azmoun.
Zespół znad Newy po czwartej wygranej w sezonie umocnił się na czele tabeli. Stołeczna drużyna doznała natomiast drugiej porażki w bieżących rozgrywkach i spadła na jedenastą lokatę w klasyfikacji.