Dynamo uratowało remis w meczu z Lazio w Rzymie, grał Kędziora

asinfo
Lazio Rzym zremisowało przed własną publicznością z Dynamem Kijów 2:2 (0:0) w meczu 1/8 finału Ligi Europy. Rewanż odbędzie się za tydzień w stolicy Ukrainy.
Na Stadio Olimpico całe zawody w szeregach przyjezdnych zaliczył Tomasz Kędziora. Prowadzenie gościom zapewnił siedem minut po przerwie efektownym zagraniem piętą Wiktor Cyhankow.
Zaledwie dwie minuty później wyrównał płaskim strzałem w długi róg Ciro Immobile, a po kolejnych ośmiu minutach drugiego gola dla gospodarzy strzelił w podobny sposób Brazylijczyk Felipe Anderson, który wcześniej zaliczył także asystę.
Jedenaście minut przed końcem na kapitalne uderzenie zza linii pola karnego zdecydował się rezerwowy Brazylijczyk Junior Moraes i Thomas Strakosha po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. Na więcej defensorzy obu zespołów już nie pozwolili i o wszystkim w tej parze zdecyduje rewanż na arenie finału Euro 2012.