Dziesiąta porażka Girondins Bordeaux w lidze w tym sezonie

facebook.com/pg/girondins/
Girondins Bordeaux ulegli u siebie Stade Malherbe Caen 0:2 (0:0) w pierwszym wtorkowym meczu 21. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na murawie Matmut Atlantique w ekipie gospodarzy zabrakło kontuzjowanego Igora Lewczuka.
Prowadzenie dla gości uzyskał dwie minuty przed przed końcem Ivan Santini. Chorwat wykorzystał podyktowany rzut karny, za taktyczny faul, którego dopuścił się Paul Baysse, ukarany w efekcie czerwoną kartką.
Osłabionych "Żyrondystów" pogrążył jeszcze w doliczonym czasie gry Sylvio Rodelin, który skierował piłkę do opuszczonej przez golkipera bramki strzałem z niemal połowy boiska.
Zespół z Akwitanii po dziesiątej porażce w sezonie pozostał na trzynastej lokacie w tabeli. Drużyna z Normandii natomiast dzięki ósmej wygranej w bieżących rozgrywkach awansowała na dziewiątą pozycję w klasyfikacji.