Dziesiąta w sezonie wygrana Olympique Lyon

Philippe, wikipedia
Piłkarze Amiens SC przegrali u siebie z Olympique Lyon 1:2 (1:0) w pierwszym niedzielnym meczu 17. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade de la Licorne prowadzenie miejscowym już po dziewięciu minutach gry zapewnił Serge Gakpe. Reprezentant Togo wykorzystał błędy defensywy przyjezdnych i skierował z bliska piłkę do siatki. Wyrównał jedenaście minut przed końcem uderzeniem w długi róg z pola karnego Houssem Aouar.
Gospodarze minutę przed końcem mogli rozstrzygnąć losy konfrontacji na swoją korzyść, ale Gael Kakuta zmarnował rzut karny. To zemściło się już w doliczonym czasie gry, kiedy to Aouar po raz drugi wpisał się na listę strzelców.
Drużyna z Pikardii po ósmej porażce w bieżących rozgrywkach pozostała na dziesiątym miejscu w klasyfikacji. "Les Gones" natomiast po dziesiątym zwycięstwie w sezonie przesunęli się na drugie miejsce w tabeli.