Dziesiąte zwycięstwo FC Nantes w lidze

Piłkarze FC Nantes wygrali przed własną publicznością z FC Lorient 2:1 (2:0) w sobotnim meczu 26. kolejki francuskiej Ligue 1.

Kibice zgromadzeni na Stade de la Beaujoire na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do dziesiątej minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Adryan, któremu asystował Alejandro Bedoya. Jeszcze przed przerwą prowadzenie gospodarzy podwyższył Emiliano Sala. Ostatnie podanie przy tej bramce zaliczył Adrien Thomasson.

Kontaktowego gola dla gości strzelił Benjamin Moukandjo, który skutecznie wykorzystał rzut karny. 27-letni Kameruńczyk ustalił tym samym wynik rywalizacji.

Warto odnotować, że przyjezdni kończyli mecz w osłabieniu. W 85. minucie czerwona kartką ukarany został Lamine Gassama, który musiał przedwcześnie udać się do szatni.

FC Nantes zajmuje aktualnie czwarte miejsce w tabeli Ligue 1. "Kanarki" mają na swoim koncie 39 punktów, z kolei FC Lorient zdobyło do tej pory 31 "oczek" i znajduje się na czternastej pozycji.